0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: SİKA
Ürün Kodu: ?
Stok Durumu: 1 Hafta Sonra Teslimat
259,60TL
Vergiler Hariç: 220,00TL

TEKNİK BİLGİ İÇİN :  ÜSTÜNDAĞ YAPI İNŞAAT 0552 959 0000


 

AÇIKLAMA

Çimento esaslı, silis dumanı ve korozyon inhibitörü içeren, polimer modifiye, tek bileşenli, donatıları korozyondan koruma ve aderans harcı olarak kullanılan kaplama malzemesidir.

 

KULLANIM Beton tamirinde donatıların korozyondan korunmasında ▪ MonoTop® serisi tamir sisteminin bir parçası olarak ve beton yüzeyine aderans harcı olarak ▪

 

ÖZELLİKLERİ / AVANTAJLARI ▪ Sadece suyla karıştırılarak kullanılır Fırça, rulo veya ıslak püskürtme sistemiyle kolayca uygulanabilir. ▪ ▪ Betona ve çeliğe mükemmel yapışır. ▪ Su ve klorür penetrasyonuna dirençlidir. ▪ Don çözücü tuzların ekilerine dayanımlıdır. ▪ Ortam rutubetinden olumsuz etkilenmez. ▪ Mekanik dayanımı yüksektir. ▪ Zehirli değildir.

 

ONAYLAR / STANDARTLAR EN 1504-7 'nin gereksinimlerini karşılar.

 

ÜRÜN BİLGİSİ Kimyasal Yapı Çimento esaslı gri toz Ambalaj 25 kg kraft torba Görünüm / Renk Gri toz Raf Ömrü Üretim tahiniden itibaren 12 aydır Depolama Koşulları Orjinal açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda, kuru şartlarda, nemden koruyarak depolanmalıdır. Yoğunluk Toz: 1,10±0,10 kg/l Taze Harç: 2,10±0,10 kg/l En Yüksek Dane Ölçüsü Dmax: 1 mm Ürün Deklarasyonu EN 1504-7

 

TEKNİK BİLGİ Basınç Dayanımı 60-85 N/mm² (28 günde, 23°C ve %60 bağıl nemde) (TS EN 196-1) Eğilmede Çekme Kuvveti 5-12 N/mm² (28 günde, 23°C ve %60 bağıl nemde) (TS EN 196-1) Korozyon Testi Geçti (EN 15183) Ürün Teknİk Bİlgİ Föyü Sika MonoTop®-610 Kasım 2018, Versiyon 01.02 020302020010000001 1 / 3 SİSTEM BİLGİSİ Sistem Yapısı Sika MonoTop®-610, Sika MonoTop®-600 kullanıma hazır tamir harçları serisinin bir parçasıdır. Aderans Arttırıcı ve Korozyon Önleyici Sika MonoTop®-610 Tamir Harcı Sika MonoTop®-612 Düzeltme / Bitiriş Harcı Sika MonoTop®-620

 

UYGULAMA BİLGİSİ Karıştırma Oranı 25 kg'lık bir ambalaj için 4,25lt - 4,75lt su kullanılmalıdır. Su / Toz oranı ağırlıkça 0,17 - 0,19 olmalıdır. Fırça uygulaması için Su:Toz = 1: 5,3-5,9 (ağırlıkça) Su:Toz = 1: 4,3-4,8 (hacimce) Püskürtme uygulaması için Su:Toz=1: 5,3-5,6 (ağırlıkça) Su:Toz = 1: 4,3-4,6 (hacimce) Sarfiyat 1 litre taze harç için ~1,65 kg kuru toz gereklidir. Aderans harcı olarak ~1,5-2,0 kg/m² toz malzeme gereklidir. Kullanılacak malzeme miktarı beton yüzeyine ve uygulama metoduna bağlıdır. Donatıya, korozyon önleyici olarak ~ 2kg/m² toz malzeme bir kat için gereklidir.(Normalde 2 kat halinde uygulanır.) Verim 25 kg toz malzeme ile yaklaşık 15 litre harç elde edilir. Tabaka Kalınlığı Yaklaşık 1mm Dış Ortam Hava Sıcaklığı +5 °C min.; +30 °C max. Yüzey Sıcaklığı +5 °C min.; +30 °C max. Pota Ömrü ~90 - 120 dakika (23°C) Katlararası Bekleme Süresi Aderans arttırıcı olarak uygulanacaksa, kurumadan kendiisinden sonra gelecek olan tamir harcının uygulanması gerekir. Korozyon önleyici olarak uygulanacaksa, kuruması beklenmelidir. Duruma göre kendisinden sonra tamir harcı uygulanacaksa, kuruduktan sonra bir kat daha uygulanmalı ve henüz kurumadan kendisinden sonra gelecek olan tamir harcı uygulanmalıdır.

 

UYGULAMA TALİMATLARI YÜZEY KALITESI / ÖN HAZIRLIK Beton: Yüzeyler temiz, oynak parçacıklardan, toz, kir ve yabancı kaplamalardan (boya vb.) arındırılmış, önceden rutubetlendirilmiş ve sağlam olmalıdır. Donatı çeliği: Temiz olmalı, üzerinde yağ, gres, pas, çapak, boya veya beton kalıntıları bulunmamalıdır. Optimum temizlik derecesi SA 2'dir. KARIŞTIRMA Uygun temiz bir karıştırma kabına gerekli miktarda su konur. Üzerine toz halindeki malzeme yavaş yavaş ve karıştırılarak eklenir. Karıştırma işlemi en az 3 dakika boyunca, çok fazla hava sürüklemekten kaçınmak için düşük devirli (en çok 500 dev./dak.) elektirkli bir karıştırıcı ile yapılır. Sika MonoTop®-610, homojen ve topaksız, fırça ile uygulanabilir, az damlayan bulamaç kıvamına gelecek şekilde karıştırılmalıdır.

 

UYGULAMA Aderans arttırıcı harç olarak: Islatılarak suya doygun hale getirilmiş yüzeye fırça, rulo veya püskürtme yoluyla uygulanır. İyi yapışmanın sağlanması için, harcın fırçayla alındıktan sonra, dairesel hareketlerle ve bastırılarak uygulanmasına dikkat edilmelidir. Yapıştırma tabakasını takiben, Sika MonoTop® serisinden bir tamir harcı uygulanacaksa, tamir harcı yapıştırma tabakası henüz ıslak iken(wet on wet) uygulanmalıdır. Donatıyı korozyona karşı koruyucu olarak: İlk kat, orta sertlikte bir fırça, rulo veya püskürtme yoluyla, temizlenmiş donatıya 1 mm kalınlığında uygulanır. İkinci kat 4-5 saat sonra (20°C için) benzer kalınlıkta uygulanır. Ürün Teknİk Bİlgİ Föyü Sika MonoTop®-610 Kasım 2018, Versiyon 01.02 020302020010000001 2 / 3

KÜRLENME İŞLEMI Donatıyı korozyona karşı koruyucu olarak uygularken, ani, erken kurumalardan korumak gerekir.

 

EKİPMANLARIN TEMİZLİĞİ Bütün alet ve uygulama ekipmanlarını kullanımdan hemen sonra temiz su ile yıkayınız. Sertleşen / kürünü alan malzemeler ancak mekanik yöntemlerle temizlenebilir. SINIRLAMALAR ▪ Önerilenden fazla miktarda su ilave etmeyiniz. Malzemenin prizini tamamlaması için, izin verilen minimum sıcaklığın altında kullanmayınız. Düşük sıcaklıklar prizi yavaşlatır, yüksek sıcaklıklar ise prizi hızlandırır. İşlenebilirlik süresi de sıcaklıklara bağlı olarak değişir ▪

ÜRÜN BİLGİ DAYANAĞI Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

 

YEREL SINIRLAMALAR Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılık gösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfen yerel ürün bilgi föylerine başvurunuz.

 

ÇEVRE SAĞLIK VE İŞ GÜVENLIĞI Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

 

YASAL NOTLAR Sika ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve Sika'nın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında Sika'nın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle Sika ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde Sika tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Sika sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı (kullanıcı) ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Sika’nın ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün Sika'ya başvurarak temin edebilecekleri Yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!