0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: SİKA
Ürün Kodu: ?
Stok Durumu: 1 Hafta Sonra Teslimat
259,60TL
Vergiler Hariç: 220,00TL

TEKNİK BİLGİ İÇİN :  ÜSTÜNDAĞ YAPI İNŞAAT 0552 959 0000


AÇIKLAMA

Sika MonoTop®-612, çimento esaslı, silis dumanı ve lif içeren, polimer modifiye, klor geçirgenliği düşük, tek bileşenli, EN1504-3 'e göre R4 sınıfı tamir harcıdır.

KULLANIM ▪ Her türlü betonarme yapının onarımında ▪ Yatay, düşey ve başüstü tamirlerde ▪ İç ve dış mekanda kullanım ▪ Kolon, kiriş ve döşemelerde ▪ Tij deliklerinde

 

ÖZELLİKLERİ / AVANTAJLARI ▪ Tek bileşenlidir, yalnızca su ile karıştırılarak kullanılır. ▪ Kıvamı ayarlanabilir Tiksotropik özelliği ile özellikle düşey ve baş üstü uygulamaları için idealdir. ▪ ▪ Mekanik dayanımı yüksektir. ▪ Dona ve aşındırıcı tuzlara karşı dayanımı yüksektir. ▪ Uygulama kalınlığı tek katta 30 mm'ye kadar çıkabilir. ▪ Korozif ve zehirli değildir. ▪ Püskürtme metodu veya mala ile uygualanabilir. ▪ Düşük geçirimlilik ▪ A1 yanıcılık derecelndirmesi

ONAYLAR / STANDARTLAR EN1504-3 R4 Sınıfı gerekliliklerini karşılar

 

ÜRÜN BİLGİSİ Kimyasal Yapı Çimento esaslı gri toz Ambalaj 25 kg kraft torba Görünüm / Renk Gri toz Raf Ömrü 12 ay Depolama Koşulları Orjinal açılmamış ve hasar görmemil ambalajlarında kuru şartlarda, nemden koruyarak depolanmalıdır. Yoğunluk Toz: 1,55 ± 0,05 kg/l Taze harç: 2,150 ± 0,1 kg/l Çözülebilir Klor İyon İçeriği < 0.05% (EN 1015) 1 / 3 TEKNİK BİLGİ Basınç Dayanımı 1 gün 10-35 N/mm² 28 gün 50-85 N/mm² (EN12190) 23°C ve %60 bağıl nemde Basınçta Elastisite Modülü ≥ 20 GPa (EN 13412) Eğilmede Çekme Kuvveti 7-12 MPa (EN 196-1) Çekme Yapışma Dayanımı ≥ 2.0 MPa (EN 1542) Yangına Tepki A1 Testsiz Sınıflandırma Kapilar Emme ≤ 0.5 kg. m-2.h-0.5 (EN 13057) Karbonatlaşma Dayanımı dk ≤ control concrete MC(0.45) (EN 13295) SİSTEM BİLGİSİ Sistem Yapısı Sika MonoTop®-612, Sika Monotop®-600 kullanıma hazır tamir harçları serisinin bir parçasıdır. Aderans Sağlayıcı ve Korozyon Önleyici Astar Sika Monotop®- 610 Aderans arttırıcı ve Korozyon Önleyici Tamir Harcı Sika MonoTop®-612 R4 Sınıfı Yapısal Tamir Harcı Düzeltme Harcı Sika Monotop®- 620 R3 sınıfı Tamir/ Düzeltme/ Bitirme Harcı

UYGULAMA BİLGİSİ Karıştırma Oranı 25 kg'lık bir torba malzeme için ortam şartlarına ve amaca göre 2,75lt3,25lt su kullanılmalıdır. Su/Toz oranı ağılıkça 0,11-0,13 olmalıdır. Su:Toz= 1: 7,7-9,1 (ağırlıkça) Su:Toz= 1: 5,0-5,9 (hacimce) Sarfiyat 1 cm kalınlığındaki tabaka için 17-20kg/m² toz malzeme gereklidir. Verim 25 kg'lık toz malzeme ile yaklaşık olarak 14 litre harç elde edilir. Tabaka Kalınlığı En az 5mm En çok 30mm Daha kalın uygulamalar tabakalar halinde yapılmalıdır. Dış Ortam Hava Sıcaklığı +5 °C min.; +30 °C max. Yüzey Sıcaklığı +5 °C min.; +30 °C max.

UYGULAMA TALİMATLARI YÜZEY KALITESI / ÖN HAZIRLIK Beton yüzeyler temiz, oynak parçacıklardan, toz, kir ve yabancı kaplamalardan(boya vb.) arındırılmış, önceden rutubetlendirilmiş ve sağlam olmalıdır. İyi hazırlanmış ve pürüzlendirilmiş yüzeye aderans astarı uygulaması genellikle gerekmektedir. Aderans astarı gerekli olduğunda Sika MonoTop®-610 fırça ile uygulanır ve kurumadan üstüne Sika MonoTop®-612 tamir harcı uygulanır. KARIŞTIRMA Uygun temiz bir karıştırma kabına gerekli miktarda su konur. Toz haldeki malzeme yavaşça ve karıştırılarak eklenir. Karıştırma işlemi en az 3 dakika boyunca, çok fazla hava sürüklemeden kaçınmak için düşük devirli (max. 500 dak. / dev.) elektirkli bir karıştırıcı ile yapılır. Ürün Teknİk Bİlgİ Föyü Sika MonoTop®-612 Haziran 2020, Versiyon 01.03 020302040030000196 2 / 3

UYGULAMA Sika MonoTop®-612; Putzmeister, Melomat, Vario-Jet vb. yaş sistem püskürtme makineleri ile uygulanabilir. Sika MonoTop®-612; mala ya da spatula ile de uygulaabilir. Uygulanacak yüzeye Sika MonoTop®-610 yapıştırma tabakası fırçayla veya püskürterek uygulanır ve henüz ıslak ike (wet on wet) hazırlanan Sika MonoTop®-612 harcı uygulanmalıdır. 30 mm'den daha kalın tabakalar uygulanacaksa, Sika MonoTop®-612 tamir harcı, bir kaç tabaka halinde uygulanmalıdır. Son olarak, harç sertleşmeye başlar başlamaz tahta veya plastik bir malayla yüzey biraz ıslatırlarak düzeltilmelidir. Sika MonoTop®-612 uygulamasından sonra pürüzsüz ve düzgün bir yüzey isteniyorsa, Sika MonoTop®-620 uygulanması tavsiye edilir.

KÜRLENME İŞLEMI Erken kurumayı önlemek için açıktaki yüzeyler uygun kür malzemei ile veya önerilen başka kür methodları ile küre tabi tutulmaludur. Sıcak, güneşli veya rüzgarlı havalarda çalışılması gerekiyorsa harcın yüzeyi, hızlı kurumayı engellemek için, rutubetli tutulmalıdır.

EKİPMANLARIN TEMİZLİĞİ Bütün alet ve uygulama ekipmanlarını kullanımdan hemen sonra temiz su ile yıkayınız. Sertleşen / kürünü alan malzemeler ancak mekanik yöntemlerle temizlenebilir.

SINIRLAMALAR ▪ Önerilenden fazla miktarda su ilave etmeyiniz. Malzemnin prizini tamamlaması için, izin verilen minimum sıcaklığın altında kullanmayınız. Düşük sıcaklıklar prizi yavaşlatır, yüksek sıcaklıklar ise prizi hızlandırır. İşlenebilirlik süresi sıcaklıklara bağlı olarak değişir. ▪ ▪ Yeni uygulanan ürünü dondan koruyunuz.

ÜRÜN BİLGİ DAYANAĞI Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

YEREL SINIRLAMALAR Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılık gösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfen yerel ürün bilgi föylerine başvurunuz.

ÇEVRE SAĞLIK VE İŞ GÜVENLIĞI Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

YASAL NOTLAR Sika ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve Sika'nın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında Sika'nın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle Sika ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde Sika tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Sika sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı (kullanıcı) ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Sika’nın ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün Sika'ya başvurarak temin edebilecekleri Yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!