0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: SİKA
Ürün Kodu: ?
Stok Durumu: 1 Hafta Sonra Teslimat
655,43TL
Vergiler Hariç: 555,45TL

TEKNİK BİLGİ İÇİN :  ÜSTÜNDAĞ YAPI İNŞAAT 0552 959 0000


AÇIKLAMA Su ile temasta genleşen, tek bileşenli, poliüretan mastik.

KULLANIM Su geçirimsiz yapılarda sızdırmazlık uygulamaları veya SikaSwell®-A Profillerinin ve SikaFuko® Swell 1 Enjeksiyon Hortumlarının sabitlenmesi için kullanılır. Sızdırmazlık: ▪ İnşaat derzlerinde Duvar ve zemin döşemelerindeki boru ve çelik elemanların geçişlerinde ▪ ▪ Her türlü geçişlerde ve inşaat derzlerinde ▪ Kablo kanallarındaki inşaat derzlerinde vb. Sabitleme: ▪ SikaFuko® Swell 1 ▪ SikaSwell®-A Profilleri ▪ SikaSwell®-P Profilleri

ÖZELLİKLERİ / AVANTAJLARI ▪ Kullanımı kolaydır ▪ Farklı yüzeylere iyi yapışma Kürlenme sırasında, optimize edilmiş genleşme oranından dolayı taze betona zarar vermez. ▪ ▪ Çok ekonomiktir ▪ Su ile temas ettiğinde genleşir ▪ Sürekli olarak suya dayanımlıdır ▪ Bir çok farklı detaya uyarlanabilir

ÇEVRESEL BILGILER ▪ LEED v2009 IEQc 4.1 - 1 tam kredi puanı

ONAYLAR / STANDARTLAR BBA sertifikası 13/4994 -SikaSwell A ile birlikte kullanıldığında. 

ÜRÜN BİLGİSİ Kimyasal Yapı Tek bileşenli, nem ile kürlenen poliüretan Ambalaj 600 ml sosis (20 sosis/kutu, 48 kutu/palet) 300 ml kartuş (12 kartuş/kutu, 112 kutu/palet) Görünüm / Renk Oksit kırmızı Raf Ömrü Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda, üretim tarihinden itibaren 9 ay kullanıma uygundur. Depolama Koşulları Kuru ortamda +5°C ile +25°C arasında depolanmalıdır. Direkt güneş ışığı ve nemden korunmalıdır. Yoğunluk 1.33 kg/l ( 23°C)

TEKNİK BİLGİ Shore A Sertliği Genleşmiş (7g musluk suyu): > 10 Genleşmemiş (7 g: +23°C / 50% r.h.) 40-60 [DIN 53505[EN868] Hacim Değişimi 1 gün (musluk suyu): <25 % 7 gün (musluk suyu): >100 % [DIN 53521][EN14406] Genleşme özelliği tuzlu suda azalabilir veya gecikebilir.

UYGULAMA BİLGİSİ Sarkma <2 mm [Norm] Yüzey Nem İçeriği Alt yüzey kuru olmalıdır. Kürlenme Oranı 1 gün sonra: ~ 2.0 mm (+23°C / 50% r.h.) 10 gün sonra: ~ 10.0 mm (+23°C / 50% r.h.) [Norm] Kabuklaşma Süresi 2 saat (+23°C / 50% r.h.) [Norm] Dış Ortam Hava Sıcaklığı +5°C min. / +35°C maks. Yüzey Sıcaklığı +5°C min. / +35°C maks

UYGULAMA TALİMATLARI YÜZEY KALITESI Yüzey sağlam, temiz, kuru veya en fazla mat nemli olmalıdır, yüzey kirletici maddeler olmamalıdır. YÜZEY HAZIRLIĞI Bütün gevşek parçalar, kalıp yağları, zayıf çimento şerbeti, boya pası ve diğer yapışması gevşek parçalar el ile veya mekanik yöntemlerle uzaklaştırılmalıdır.

UYGULAMA METODU / EKİPMANLARI SikaSwell®-A ve P Profilleri ve SikaFuko® Swell 1 Enjeksiyon Hortumlarının sabitlenmesi: Hazırlanmış yüzeye SikaSwell® S-2 (üçgen uç kullanarak, yaklaşık 5 mm kesit ile) uygulayınız. Düzgün olmayan yüzeylerde üçgen uç sayesinde SikaSwell® S-2’nin miktarı ayarlanabilir. SikaSwell®-A Profilleri veya SikaFuko® Swell 1 Enjeksiyon Hortumları, yeni uygulanmış SikaSwell® S-2’nin üzerine iyice bastırılmalıdır. Beton dökülmesinden önce, SikaSwell® S-2’nin 2-3 saat sertleşmesi beklenmelidir. Lütfen bahsi geçen ürünlerin Ürün Bilgi Föylerini inceleyiniz. İnşaat derzlerinde gömülü mastik olarak: Düzgün bir üçgen kesit elde etmek için üçgen bir nozül kullanınız veya nozülü uygun şekilde kesiniz ve SikaSwell® S-2’yi aşağıdaki tabloya uygun şekilde uygulayınız:

Yapının kalınlığı: Üçgen kesit ölçüsü: *600 ml sosis ile teorik olarak yapılabilecek metraj *300 ml kartuş ile teorik olarak yapılabilecek metraj <30 cm 15 mm 6.2 m 3.1 m 30 - 50 cm 20 mm 3.6 m 1.8 m *Gerçekte yapılabilecek metraj, şantiye koşullarına (yüzey pürüzlüğü, agrega boyutları, vb.) bağlı olarak teorik olarak yapılabilecek metrajdan daha düşük olabilir. SikaSwell® S-2’yi beton kesitinin ortasına yerleştiriniz. Mastiğin her iki yanındaki beton kalınlığı donatılı betonda en az 10 cm, donatısız betonda en az 15 cm olmalıdır. 50 cm’den daha az yükseklikten dökülecek beton uygulamalarında mastiğin 2-3 saat sertleşmesini bekleyiniz. 50 cm’den daha yüksekten beton dökülmesi durumunda SikaSwell® S-2 en az 2 gün süreyle sertleşmelidir. Beton dökümü sırasında, SikaSwell® S-2’nin etrafında, boşluksuz ve gözeneksiz yoğun bir beton elde edilebilmesi için, iyice sıkıştırma yapılmalıdır.

EKİPMANLARIN TEMİZLİĞİ Tüm aletleri ve uygulama ekipmanlarını, kullanımdan hemen sonra Sika®Colma-Cleaner ile temizleyiniz. Sertleşmiş / kürünü tamamlamış malzeme sadece mekanik yöntemlerle temizlenebilir.

SINIRLAMALAR SikaSwell® S-2 su ile temasta genleşir. Genleşme hemen değil ancak birkaç saat sonra yavaşça gerçekleşir. Hiç bir şekilde SikaSwell® S-2’nin su içerisinde bekletilmesi önerilmemektedir. (suyun drene olabileceği durumlarda en fazla 24 saat) SikaSwell® S-2’yi hareketli derzlerde kullanmayınız! Su seviyesinin ani olarak yükseldiği durumlarda, derzlerin su geçirimsizliği SikaSwell® S-2’nin genleşmesi ile elde edilir. Tamamen kuru koşullarda, SikaSwell® S-2, orijinal ölçülerine geri dönecek şekilde büzüşme yapar fakat su ile temasta tekrar genleşir. SikaSwell® S-2, her ne kadar 5 bar su basıncına kadar test edilmiş olsa da, sınırlı sızdırmazlık mesafesinden dolayı 2 bar’dan daha yüksek basınçlarda kullanılması önerilmemektedir. 2 bar’dan daha yüksek basınçlarda, SikaSwell® S-2, SikaFuko® Swell 1 enjeksiyon hortumlarının sabitlenmesinde veya Sika® Su Tutucu Bant uygulamalarında ilave sızdırmazlık önlemi olarak kullanılabilir. 

ÜRÜN BİLGİ DAYANAĞI Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

YEREL SINIRLAMALAR Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılık gösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfen yerel ürün bilgi föylerine başvurunuz. 

ÇEVRE SAĞLIK VE İŞ GÜVENLIĞI Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

YASAL NOTLAR Sika ürünleri hakkında burada verilen bilgiler ve özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeler, normal şartlarda ve Sika'nın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler doğru saklandığı, muamele edildiği ve uygulandığı durumlar hakkında Sika'nın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünler, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları pratikte oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bu nedenle Sika ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru koşullarda ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz ve bu yönde Sika tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Sika sorumlu değildir. Ürünün kullanıcısı (kullanıcı) ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Sika’nın ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, her zaman, ilgili ürünün Sika'ya başvurarak temin edebilecekleri Yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır. 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!